North American Arms 22MCP Mini-Revolver 22 LR/22 WMR 5 Shot 1.63" Stainless Steel Ported Barrel & Frame, Stainless Cylinder, Rosewood Birdshead Grip, Exposed Hammer, Includes 22 LR Cylinder
$346.07
product code:NAA-22MC-P
UPC:744253002175
Brand:North American
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
22 Magnum Ported – 1 5/8” Barrel
- .22 Magnum / .22 Long Rifle
- 5-Shot Capacity
- .22 LR Conversion Cylinder
- Functional Porting
| Type | Revolver |
| Action | Single |
| Caliber | 22 LR/22 Mag |
| Barrel Length | 1.63" |
| Capacity | 5 |
| Hammer Style | Exposed |
| Grips | Rosewood Bird's Head |
| Sights | Bead Front |
| Weight | 6.5 oz |
| Frame Description | Stainless Steel |
| Frame Size | Small |
| Cylinder Finish | Stainless Steel |
| Barrel Finish | Stainless Steel |
| OAL | 5.13" |
| Includes | 22LR Cylinder |
| Barrel Length Range | 0.50" to 1.99" |
| Weight Range | 3.00 oz to 8.99 oz |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


